PA4346.201NLT
Mfr.Part #
PA4346.201NLT
Description
POWDER MOLDED IND 13.5X12.5X4.8
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
200 nH
DC Resistance (DCR) :
0.55mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
110A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
52 A
Size / Dimension :
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Datasheets
PA4346.201NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD