PA4344.471ANLT
Mfr.Part #
PA4344.471ANLT
Description
FIXED IND 470NH 60A 0.9 MOHM SMD
Stock
185
In Stock :
185
Fixed Inductors
Application :
High Current
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
17.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Length :
18.3 mm
Package / Case :
Nonstandard
Product Length (mm) :
18.3(mm)
Saturation Current :
110 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Current :
60000(mA)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.701Lx0.665W 17.80mmx16.90mm
Rad Hardened :
No
Frequency - Self Resonant :
RoHS :
Details
Height :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Current - Saturation :
110A
Product Depth (mm) :
17.2(mm)
Series :
PA4344.XXXANLT
Termination :
Standard
DC Resistance (DCR) :
0.9mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
470nH
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Termination Style :
SMD/SMT
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Diameter :
Self Resonant Frequency :
Number of Terminals :
2
Brand :
Active
Test Frequency :
0.1(MHz)
Current Rating (Amps) :
60A
Core Type :
Fixed Inductors
Schedule B :
8504500000, 8504500000/8504500000/8504500000/8504500000/8504500000
RoHS Status :
RoHS Compliant
Technology :
Wirewound
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Features :
Pulse
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Not Required
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
DC Resistance :
0.0009(ohm)
Current - Saturation (Isat) :
110A
Type :
Molded
Military Standard :
Not Required
Product Height (mm) :
7(mm)
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Tolerance (+ or -) :
20%
Datasheets
PA4344.471ANLT
Pulse Electronics PA4344.471ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD