PA4344.152ANLT
Mfr.Part #
PA4344.152ANLT
Description
PA4344.152ANLT
Stock
230
In Stock :
230
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
DC Resistance :
0.0018(ohm)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Diameter :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Length :
18.3 mm
Termination :
Standard
Self Resonant Frequency :
Application :
High Current
Product Height (mm) :
7(mm)
Product Length (mm) :
18.3(mm)
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Tolerance (+ or -) :
20%
Current - Saturation :
46A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Saturation Current :
46 A
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1.5μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not Required
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
PA4344.XXXANLT
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
7 mm
Material - Core :
Supplier Device Package :
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
DC Resistance (DCR) :
1.8mOhm Max
Current Rating (Amps) :
39A
Features :
Pulse
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Current - Saturation (Isat) :
46A
Rad Hardened :
No
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Schedule B :
8504500000, 8504500000/8504500000/8504500000/8504500000/8504500000
Size / Dimension :
0.701Lx0.665W 17.80mmx16.90mm
Q @ Freq :
Failure Rate :
Not Required
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Technology :
Wirewound
DC Current :
39000(mA)
Test Frequency :
0.1(MHz)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination Style :
SMD/SMT
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Core Type :
Molded
Width :
17.2 mm
Number of Terminals :
2
Product Depth (mm) :
17.2(mm)
Product Status :
Active
Brand :
Datasheets
PA4344.152ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD