PA4343.473ANLT
Mfr.Part #
PA4343.473ANLT
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
POWDER MOLDED IND 13.5X12.6X6.2
Fixed Inductors
Pulse
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings :
Packaging :
Reel
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency - Self Resonant :
4MHz
RoHS :
Details
Current - Saturation (Isat) :
6.8A
Q @ Freq :
Material - Core :
Brand :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
5.7 A
Supplier Device Package :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Type :
MHz Crystal
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
44 MHz
Product :
Power Inductors
Load Capacitance :
8pF
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Inductance :
47 µH
DC Resistance (DCR) :
67mOhm Max
Series :
SXT324
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Datasheets
PA4343.473ANLT
PA4343.473ANLT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Pulse stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD