PA4342.223NLT
Mfr.Part #
PA4342.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 5A 74 MOHM SMD
Series :
PA4342.XXXNLT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mounting Style :
PCB Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temp Range :
-55C to 125C
Molded
Product Width :
10.3 mm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product Length (mm) :
11.5(mm)
Termination :
Standard
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
yes
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
0.157 (4.00mm)
Product Height (mm) :
4(mm)
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Functions :
1
Application :
High Current
Width :
10.3 mm
Brand :
Case/Size Code :
DC Resistance :
0.074(ohm)
Inductance :
22μH
Saturation Current :
7 A
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Tolerance :
± 20%
Q @ Freq :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
74mOhm Max
Product Length :
11.5 mm
- 55 C
HTS Code :
Tape and Reel (TR)
Case Size :
Supplier Device Package :
Test Frequency :
0.1MHz
Length :
11.5 mm
Diameter :
Current - Saturation :
7A
Tolerance :
±20%
Height :
4 mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Termination Style :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 13 INCH
Features :
RMS Current (Irms) :
5 A
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Saturation (Isat) :
7A
Size / Dimension :
0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
Number of Terminals :
2
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance (+ or -) :
20%
Surface Mount :
yes
DC Current :
5000(mA)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Rated Current-Max :
5A
Datasheets
PA4342.223NLT
Pulse Electronics PA4342.223NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD