PA4341.822ANLT
Mfr.Part #
PA4341.822ANLT
Description
FIXED IND 8.2UH 4.5A 60 MOHM SMD
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Features :
Number of Functions :
1
Height :
3 mm
Product Length (mm) :
7.4(mm)
Length :
7.4 mm
Inductance :
8.2μH
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Saturation Current :
6 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
PA4341.XXXANLT
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Tolerance (+ or -) :
20%
Mounting Style :
PCB Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Width :
6.8 mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Factory Lead Time :
9 Weeks
Test Frequency :
0.1MHz
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.280Lx0.260W 7.10mmx6.60mm
Frequency - Self Resonant :
Product Depth (mm) :
6.8(mm)
Application :
High Current
Surface Mount :
yes
DC Resistance :
0.06(ohm)
Case/Size Code :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
2
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Self Resonant Frequency :
Rated Current-Max :
4.5A
Current - Saturation :
6A
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Current :
4000(mA)
- 55 C
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating (Amps) :
4.5A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Current - Saturation (Isat) :
6A
Datasheets
PA4341.822ANLT
Pulse Electronics PA4341.822ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD