PA4341.331ANLT
Mfr.Part #
PA4341.331ANLT
Description
FIXED IND 330NH 21A 3.4 MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Number of Terminations :
2
Application :
RF
Number of Functions :
1
1 (Unlimited)
Product Width :
6.4 mm
Inductors, Chokes and Coils
Height :
6.6 mm
Current - Saturation (Isat) :
25A
Inductance :
330nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Current - Saturation :
25A
Current Rating (Amps) :
21A
Product Length :
7.1 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Features :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.280Lx0.260W 7.10mmx6.60mm
Series :
PA4341.XXXANLT
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
DC Resistance (DCR) :
3.4mOhm Max
Width :
6.4 mm
Core Type :
Molded
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Q @ Freq :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Frequency - Self Resonant :
RMS Current (Irms) :
21 A
Package / Case :
Nonstandard
RoHS :
Details
Supplier Device Package :
Pulse
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
0.1MHz
Inductance Tolerance :
± 20%
Length :
7.1 mm
Rated Current-Max :
21A
Saturation Current :
25 A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Type :
Molded
Datasheets
PA4341.331ANLT
Pulse Electronics PA4341.331ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD