PA4341.152ANLT
Mfr.Part #
PA4341.152ANLT
Description
FIXED IND 1.5UH 10A 12.1MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance (+ or -) :
20%
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.280Lx0.260W 7.10mmx6.60mm
Current Rating (Amps) :
10A
Height :
3 mm
Diameter :
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Current - Saturation (Isat) :
14A
Details
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RMS Current (Irms) :
10 A
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Test Frequency :
0.1MHz
Product Length (mm) :
7.4(mm)
Series :
PA4341.XXXANLT
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
6.8 mm
DC Resistance (DCR) :
12.1mOhm Max
Saturation Current :
14 A
Shielding :
Shielded
Schedule B :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Inductance Tolerance :
± 20%
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Rated Current-Max :
10A
Current - Saturation :
14A
Length :
7.4 mm
Product Depth (mm) :
6.8(mm)
DC Resistance :
0.0121(ohm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Application :
High Current
No
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance :
1.5μH
Molded
Product Length :
7.1 mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
DC Current :
9000(mA)
Product Width :
6.4 mm
Datasheets
PA4341.152ANLT
Pulse Electronics PA4341.152ANLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD