PA4340.183NLT
Mfr.Part #
PA4340.183NLT
Description
FIXED IND 18UH 2A 230 MOHM SMD
Tolerance :
±20%
DC Current :
2000(mA)
Product Height (mm) :
3(mm)
Qualification :
Width :
5.4 mm
Current - Saturation (Isat) :
2.3A
Current Rating (Amps) :
2A
Tolerance (+ or -) :
20%
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Pulse
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.236Lx0.213W 6.00mmx5.40mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.118 (3.00mm)
Operating Temp Range :
-55C to 125C
Current - Saturation :
2.3A
Supplier Device Package :
Product Length (mm) :
6(mm)
Saturation Current :
2.3 A
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Inductance :
18μH
Length :
6 mm
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Application :
COMMERCIAL
Series :
PA4340.XXXNLT
Case Size :
Height :
3 mm
Product Depth (mm) :
5.4(mm)
DC Resistance :
0.23(ohm)
Datasheets
PA4340.183NLT
Pulse Electronics PA4340.183NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD