PA4338.472NLT
Mfr.Part #
PA4338.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 4.1A 19 MOHM SMD
Current - Saturation :
5.9A
Type :
Test Frequency :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
5.9A
Height Seated (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Height :
4.2 mm
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Tolerance :
±30%
Series :
PA4338.XXXNLT
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Length :
8 mm
Inductance :
4.7μH
Current Rating (Amps) :
4.1A
RoHS :
Details
Application :
RF
DC Resistance (DCR) :
19mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Saturation Current :
5.9 A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
8 mm
Datasheets
PA4338.472NLT
Pulse Electronics PA4338.472NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD