PA4334.333NLT
Mfr.Part #
PA4334.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 360MA 1.138OHM SM
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Diameter :
DC Resistance :
1.138(ohm)
Series :
PA4334.XXXNLT
DC Current :
360(mA)
Product Depth (mm) :
3.2(mm)
DC Resistance (DCR) :
1.138Ohm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
3.2004 mm
Features :
Core Material :
Ferrite
Self Resonant Frequency :
12(MHz)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Max Operating Temperature :
125 °C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Min Operating Temperature :
-40 °C
Saturation Current :
360 mA
RoHS :
Compliant
Current - Saturation (Isat) :
360mA
Height - Seated (Max) :
1.1938 mm
Height :
1.2 mm
Inductance :
33μH
Current Rating (Amps) :
360 mA
Tolerance (+ or -) :
20%
Test Frequency :
1MHz
Product Height (mm) :
1.2(mm)
Product Length (mm) :
3.2(mm)
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Current Rating :
360mA
Width :
3.2004 mm
Composition :
Wirewound
Datasheets
PA4334.333NLT
Pulse Electronics PA4334.333NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD