PA4310.102NLT
Mfr.Part #
PA4310.102NLT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 1UH 20A 16 MOHM SMD
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.315 (8.00mm)
Width :
12.8 mm
Height :
8 mm
DC Resistance (DCR) :
16mOhm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Factory Lead Time :
11 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
PA4310.XXXNL
Self Resonant Frequency :
Q @ Freq :
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
Test Frequency :
100kHz
Features :
Termination :
Standard
Size / Dimension :
0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
Length :
12.8 mm
Pulse
Current Rating :
20A
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Core Type :
Drum
HTS Code :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Tolerance :
±30%
Inductance :
1μH
Current Rating (Amps) :
20 A
Application :
COMMERCIAL
Package / Case :
Nonstandard
Saturation Current :
Datasheets
PA4310.102NLT
Pulse Electronics PA4310.102NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD