PA4060.151HLT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PA4060.151HLT
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150NH 41A 0.29MOHM SMD
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.295 (7.50mm)
RoHS :
Details
DC Resistance (DCR) :
0.29mOhm
Series :
PA4060.XXXHL
Pulse
Shielding :
Shielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.409Lx0.315W 10.40mmx8.00mm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±15%
Material - Core :
Product Category :
Power Inductors - SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Saturation (Isat) :
76A
Factory Lead Time :
9 Weeks
Current Rating (Amps) :
41A
Features :
Inductance :
150nH
Brand :
Frequency - Self Resonant :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Mounting Style :
PCB Mount
Current - Saturation :
76A
Current Rating :
41A
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Product Type :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Type :
Product :
Power Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
PA4060.151HLT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD