PA2512FKM7W0R005E
Mfr.Part #
PA2512FKM7W0R005E
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.005 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
2W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
5mOhm
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Element
Series :
PA_E
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Datasheets
PA2512FKM7W0R005E
YAGEO PA2512FKM7W0R005E
PA_E Series, Metal Element, 5mOhm, 2W, ±1%, -55°C~170°C