PA2512FKF070R003E
Mfr.Part #
PA2512FKF070R003E
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.003 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
1W
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Published :
Composition :
Metal Element
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Series :
PA_E
Height :
812.8μm
Height Seated (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
3mOhm
Datasheets
PA2512FKF070R003E
YAGEO PA2512FKF070R003E
PA_E Series, Metal Element, 3mOhm, ±1%, -55°C~170°C