P6SMB24CA-M3/5B
Mfr.Part #
P6SMB24CA-M3/5B
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AA
Peak Pulse Current :
18.1A
Bidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
33 Weeks
Type :
Zener
Mount :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.1A
Clamping Voltage :
33.2V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
JESD-609 Code :
e3
Polarity :
Bidirectional
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Breakdown Voltage :
24V
Reverse Standoff Voltage :
20.5V
Published :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
P6SMB, TransZorb®
Peak Pulse Power :
600W