P6SMB24CA-M3/52
Mfr.Part #
P6SMB24CA-M3/52
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Mount :
Series :
P6SMB, TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Peak Pulse Current :
18.1A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
33 Weeks
Clamping Voltage :
33.2V
Polarity :
Bidirectional
Packaging :
Tape and Box (TB)
Reverse Standoff Voltage :
20.5V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Power :
600W
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.1A
EAR99
Bidirectional Channels :
1
Breakdown Voltage :
24V