P6SMB200A-M3/5B
Mfr.Part #
P6SMB200A-M3/5B
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AA
Product Category :
Published :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
171V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
171V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
2.2A
Breakdown Voltage :
200V
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Series :
P6SMB, TransZorb®
Clamping Voltage :
274V
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
190V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Current :
2.2A
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W