P6SMB13CA-M3/52
Mfr.Part #
P6SMB13CA-M3/52
Description
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO214AA
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
33A
Peak Pulse Power :
600W
Polarity :
Bidirectional
Factory Lead Time :
33 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Breakdown Voltage :
13V
Mount :
Surface Mount
Published :
Clamping Voltage :
18.2V
Reverse Standoff Voltage :
11.1V
Series :
P6SMB, TransZorb®
JESD-609 Code :
e3
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12.4V
Peak Pulse Current :
33A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11.1V