P6SMB120CA-M3/52
Mfr.Part #
P6SMB120CA-M3/52
Description
TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AA
Factory Lead Time :
33 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
165V
Reverse Standoff Voltage :
102V
Breakdown Voltage :
120V
Series :
P6SMB, TransZorb®
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Power :
600W
260
Published :
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
114V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Peak Pulse Current :
3.6A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.6A