P6SMB110CA-M3/5B
Mfr.Part #
P6SMB110CA-M3/5B
Description
TVS DIODE 94VWM 152VC DO214AA
Zener
JESD-609 Code :
e3
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
94V
Polarity :
Bidirectional
Series :
P6SMB, TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
105V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Breakdown Voltage :
110V
Bidirectional Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Clamping Voltage :
152V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.9A
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
33 Weeks
Peak Pulse Power :
600W
Peak Pulse Current :
3.9A
Reverse Standoff Voltage :
94V