P6SMAJ75ADFQ-13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P6SMAJ75ADFQ-13
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Datasheet
Download
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Packaging :
Reel
Product Status :
Active
Applications :
Automotive
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
D-Flat
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.9A
Capacitance @ Frequency :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
TVS Diodes
Series :
Automotive, AEC-Q101
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Type :
Zener
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Power - Peak Pulse :
600W