P6SMAJ64ADFQ-13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P6SMAJ64ADFQ-13
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Datasheet
Download
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
D-Flat
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Brand :
Unidirectional Channels :
1
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Applications :
Automotive
Series :
Automotive, AEC-Q101
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Active
Packaging :
Reel
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.8A
Type :
Zener
Capacitance @ Frequency :
Power - Peak Pulse :
600W