P6KE100A_R2_00001
- Mfr.Part #
- P6KE100A_R2_00001
- Manufacturer
- PANJIT
- Package / Case
- DO-15-2
- Datasheet
- Download
- Description
- GLASS PASSIVATED JUNCTION TRANSI
- Manufacturer :
- PANJIT
- Product Category :
- Unidirectional Channels :
- 1
- Polarity :
- Unidirectional
- Number of Positions :
- 50 Position
- Series :
- FFC
- Pitch :
- 1.27 mm
- Capacitance @ Frequency :
- Clamping Voltage :
- 137 V
- Number of Channels :
- 1 Channel
- Product Status :
- Active
- Product :
- Wire Housings
- Gender :
- FEMALE
- Product Category :
- FFC and FPC Connectors
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 137V
- Brand :
- TE Connectivity / AMP
- Breakdown Voltage :
- 95 V
- TE Connectivity
- Maximum Operating Temperature :
- + 105 C
- Termination Style :
- Minimum Operating Temperature :
- - 55 C
- Housing Material :
- Thermoplastic (TP)
- Subcategory :
- FFC and FPC Connectors
- Accessory Type :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 95V
- Working Voltage :
- 85.5 V
- Mounting Style :
- CABLE
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Current Rating :
- 1.5 A
- Product Type :
- Package :
- Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);
- Packaging :
- Bulk
- Mounting Type :
- Through Hole
- Supplier Device Package :
- DO-15
- Contact Plating :
- Type :
- Zener
- Mounting Angle :
- Straight
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 85.5V
- Power Line Protection :
- No
- Contact Location :
- Package / Case :
- DO-15-2
- Applications :
- GENERAL PURPOSE
- RoHS :
- Details
- Voltage Rating :
- 100 VAC
- Datasheets
- P6KE100A_R2_00001
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| P6KE10 | PANJIT | 35,627 | TVS DIODE 8.55VWM 15.23V DO204AC |
| P6KE10 | PANJIT | 13,175 | TVS DIODE 10VWM 15VC DO15 |
| P6KE10 | PANJIT | 5,199 | TVS Diode 8.1V 600W DO-204AC AX |