P561QM683K220A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P561QM683K220A
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
68NF 4C 10%V
Stock
384
In Stock :
384
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Package :
Bulk
Height Tolerance (mm) :
±0.5
Lead Diameter (mm) :
0.8
Type :
Pulse
Operating Temp Range :
-40C to 100C
Size (mm) :
18.5 X 7.3 X 13
Package / Case :
Not Required
Lead Length (mm) :
30
Product Depth (mm) :
7.3
Mounting :
Through Hole
Tolerance (+ or -) :
10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter (nom) :
0.8(mm)
Voltage :
400VDC|220VAC
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Depth Tolerance (mm) :
±0.5
Wire Form :
Straight
Series :
Dielectric :
Paper
Packaging :
Bulk
Mounting Style :
Through Hole
Tolerance :
10%
Product Length (mm) :
18.5
Maximum Operating Temperature (°C) :
100
Capacitance :
68000(pF)
Failure Rate :
ECCN (US) :
EAR99
Capacitance Value :
0.068uF
Product Height (mm) :
13
Product Status :
Active
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Termination Style :
Radial
Length Tolerance (mm) :
Terminal Pitch (mm) :
15.2
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Datasheets
P561QM683K220A
Introducing Unclassified KEMET P561QM683K220A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Pulse, Package / Case:Not Required, Voltage:400VDC|220VAC, P561QM683K220A pinout, P561QM683K220A datasheet PDF, P561QM683K220A amp .Beyond Unclassified KEMET P561QM683K220A ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.