P50L-080P-RR1-TGF
Mfr.Part #
P50L-080P-RR1-TGF
Description
CONN PLUG 80POS R/A GOLD
Height Above Board :
0.275 6.99mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Finish Thickness :
2.00μin 0.051μm
Pitch :
0.050 1.27mm
Number of Positions :
80
Published :
Datasheets
P50L-080P-RR1-TGF
Plug, Center Strip Contacts Bulk 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole, Right Angle 80 Positions Pak 50, P50L Gold