P50-034S-RR1-TG
Mfr.Part #
P50-034S-RR1-TG
Description
CONN SOCKET 34POS R/A GOLD
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Series :
Pak 50, P50
Published :
Contact Finish Thickness :
10.0μin 0.25μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Board Lock, Flange
Packaging :
Bulk
Height Above Board :
0.275 6.99mm
Number of Positions :
34
Contact Finish :
Gold
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Pitch :
0.050 1.27mm
Connector Type :
Socket, Outer Shroud Contacts
Datasheets
P50-034S-RR1-TG
Socket, Outer Shroud Contacts Bulk 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole, Right Angle 34 Positions Pak 50, P50 Gold