P4SMA160A TR13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P4SMA160A TR13
Manufacturer
Central Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 160VWM 259VC SMA
Manufacturer :
Central Semiconductor
Product Category :
Clamping Voltage-Max :
259V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
259V
Unidirectional Channels :
1
Breakdown Voltage :
191.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
160V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Compliant
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
178V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.5A