P4KE8.2A-G
Mfr.Part #
P4KE8.2A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 7VWM 12.1VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
33.06A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reverse Standoff Voltage :
7V
Number of Unidirectional Channels :
1
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
7V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mounting Type :
Through Hole
Peak Pulse Power :
400W
Peak Pulse Current :
3.54A
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
DO-204AL, DO-41, Axial
Clamping Voltage :
12.1V
Polarity :
Unidirectional
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
JESD-609 Code :
e3
Breakdown Voltage :
8.2V
Termination :
Axial
Mount :
Through Hole
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
7.79V