P4KE75A-G
Mfr.Part #
P4KE75A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Surface Mount :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64.1V
Breakdown Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Unidirectional Channels :
1
Polarity :
Unidirectional
JESD-609 Code :
e3
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
3.88A
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Bulk
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Breakdown (Min) :
71.25V
Power - Peak Pulse :
400W