P4KE600-G
Mfr.Part #
P4KE600-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 487.2VWM 864VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Current :
460mA
Power Line Protection :
No
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Reverse Standoff Voltage :
487.2V
Power - Peak Pulse :
400W
Polarity :
Unidirectional
Termination :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Breakdown (Min) :
540V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Breakdown Voltage :
600V
Clamping Voltage :
864V
Unidirectional Channels :
1
Number of Unidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Peak Pulse Power :
400W
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Zener
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ