P4KE250A-G
Mfr.Part #
P4KE250A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 214VWM 344VC DO41
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Clamping Voltage :
344V
Peak Pulse Current :
1.16A
Polarity :
Unidirectional
ECCN Code :
EAR99
Breakdown Voltage :
250V
Power - Peak Pulse :
400W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
214V
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
237V
Peak Pulse Power :
400W