P3519R-822J
Mfr.Part #
P3519R-822J
Description
FIXED IND 8.2UH 1.11A 239MOHM SM
Stock
108
In Stock :
108
Current Rating :
1.11A
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Test Frequency :
10kHz
DC Resistance (DCR) :
239mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Tolerance :
±5%
Inductance :
8.2μH
Current - Saturation :
1.5A
Published :
2015
Case/Size Code :
3720
Datasheets
P3519R-822J
API Delevan P3519R-822J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD