P3519R-683J
Mfr.Part #
P3519R-683J
Description
FIXED IND 68UH 524MA 1.07OHM SMD
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Inductance :
68μH
Current - Saturation :
520mA
Wirewound
Rated Current-Max :
0.52A
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
DC Resistance (DCR) :
1.07Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Current Rating :
524mA
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
10kHz
Datasheets
P3519R-683J
API Delevan P3519R-683J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD