P3519R-474J
Mfr.Part #
P3519R-474J
Description
FIXED IND 470UH 162MA 11.3OHM SM
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Current - Saturation :
200mA
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Test Frequency :
10kHz
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.16A
Current Rating :
162mA
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Inductance :
470μH
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
DC Resistance (DCR) :
11.3Ohm Max
Tolerance :
±5%
Datasheets
P3519R-474J
API Delevan P3519R-474J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD