P3519R-471K
Mfr.Part #
P3519R-471K
Description
FIXED IND 470NH 3.63A 22MOHM SMD
Current - Saturation :
6.3A
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e1
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Case/Size Code :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
3.63A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Inductance :
470nH
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
10kHz
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
Shielding :
No
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 13 INCH
Published :
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
P3519R-471K
API Delevan P3519R-471K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD