P3519R-332J
Mfr.Part #
P3519R-332J
Description
FIXED IND 3.3UH 1.75A 95MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
95mOhm Max
Number of Terminations :
2
Shielding :
No
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Current - Saturation :
2.38A
Packing Method :
TR, 13 INCH
Series :
P3519R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Type :
Wirewound
Case/Size Code :
Package / Case :
Nonstandard
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
10kHz
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ferrite
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
1.75A
Rated Current-Max :
1.76A
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e1
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
P3519R-332J
API Delevan P3519R-332J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD