P3519R-221J
Mfr.Part #
P3519R-221J
Description
FIXED IND 220NH 4.39A 20MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current - Saturation :
9.21A
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~130°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
4.39A
Series :
P3519R
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Inductance :
220nH
Datasheets
P3519R-221J
API Delevan P3519R-221J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD