P3519R-104J
Mfr.Part #
P3519R-104J
Description
FIXED IND 100UH 369MA 2.16OHM SM
DC Resistance (DCR) :
2.16Ohm Max
Series :
P3519R
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Inductance :
100μH
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
369mA
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Rated Current-Max :
0.37A
JESD-609 Code :
e1
Number of Functions :
1
Construction :
RECTANGULAR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Current - Saturation :
430mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Published :
Shielding :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Test Frequency :
10kHz
Tolerance :
±5%
Datasheets
P3519R-104J
API Delevan P3519R-104J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD