P3519-682J
Mfr.Part #
P3519-682J
Description
FIXED IND 6.8UH 1.47A 140MOHM SM
Inductance :
6.8μH
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
9 Weeks
Rated Current-Max :
1.47A
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Number of Functions :
1
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Current - Saturation :
1.66A
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Series :
P3519
Current Rating (Amps) :
1.47A
Case/Size Code :
Test Frequency :
0.01MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Datasheets
P3519-682J
API Delevan P3519-682J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD