P3519-471J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P3519-471J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 3.63A 20MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
P3519
Inductance :
470nH
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Current Rating (Amps) :
3.63A
Size / Dimension :
0.358Lx0.190W 9.09mmx4.83mm
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Operating Temperature :
-55°C~130°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.185 4.70mm
Current - Saturation :
6.3A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
P3519-471J
API Delevan P3519-471J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD