P3210050M1AO2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P3210050M1AO2
Manufacturer
Rosenberger
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
PATCHCORD,ST-ST,2OM1,2.0MM ZIPCO
Manufacturer :
Rosenberger
Product Category :
Fiber Optic Cables
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Color - Cable :
Orange
Cable Diameter :
0.08 (2.0mm)
Insertion Loss :
0.15dB
Cable Type :
Twin Zip
Supplier Device Package :
Axial
Base Product Number :
P3210050
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Length - Overall :
16.4 (5.0m)
Package :
Bag
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±1%
1st Connector :
ST Duplex
2nd Connector :
ST Duplex
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Composition :
Metal Film
Color - Connectors :
Beige
Return Loss :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fiber Type :
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.094 Dia x 0.250 L (2.39mm x 6.35mm)
Type :
Multimode, Duplex, OM1
Ratings :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Bend Radius :
30mm
Jacket (Insulation) Material :
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W