P2010H1821FBW
Mfr.Part #
P2010H1821FBW
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
P 2010 H 1821 F B WP
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Ratings :
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
P
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Resistance :
1.82 kOhms
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance :
±1%
Package :
Tray
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Datasheets
P2010H1821FBW
Vishay / Sfernice P2010H1821FBW
P Series, Thin Film, 1.82 kOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C