P1812R-683J
Mfr.Part #
P1812R-683J
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 68UH 220MA 3.408OHM SM
Current - Saturation :
297mA
Max DC Current :
220mA
Current Rating :
220mA
HTS Code :
Test Frequency :
1kHz
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
3.408Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Tolerance :
±5%
Height :
3.4mm
Inductance :
68μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
P1812R-683J
API Delevan P1812R-683J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD