P1812R-682H
Mfr.Part #
P1812R-682H
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 6.8UH 600MA 472MOHM SM
Test Frequency :
1kHz
Max DC Current :
600mA
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Published :
Height :
3.4mm
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
472mOhm Max
Current - Saturation :
990mA
Inductance :
6.8μH
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
600mA
Datasheets
P1812R-682H
API Delevan P1812R-682H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD