P1812R-472G
Mfr.Part #
P1812R-472G
Description
FIXED IND 4.7UH 650MA 401MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
650mA
Current - Saturation :
1.131A
Inductance :
4.7μH
Tolerance :
±2%
Max DC Current :
650mA
Height :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
DC Resistance (DCR) :
401mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Depth :
3.4mm
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
P1812R-472G
API Delevan P1812R-472G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD