P1812R-224H
Mfr.Part #
P1812R-224H
Description
FIXED IND 220UH 120MA 9.68OHM SM
Height :
3.4mm
Inductance :
220μH
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
9.68Ohm Max
Depth :
3.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Current - Saturation :
143mA
Current Rating :
120mA
Max DC Current :
120mA
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Datasheets
P1812R-224H
API Delevan P1812R-224H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD