P1812R-184K
Mfr.Part #
P1812R-184K
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
FIXED IND 180UH 120MA 8.4OHM SMD
Max DC Current :
120mA
Inductance :
180μH
Current - Saturation :
158mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Current Rating :
120mA
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Tolerance :
±10%
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
8.4Ohm Max
Depth :
3.4mm
Datasheets
P1812R-184K
API Delevan P1812R-184K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD