P1812R-154H
Mfr.Part #
P1812R-154H
Description
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 MOHM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
6.432mOhm Max
Max DC Current :
140mA
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
140mA
Current - Saturation :
183mA
Test Frequency :
1kHz
Depth :
3.4mm
Tolerance :
±3%
Inductance :
150μH
Datasheets
P1812R-154H
API Delevan P1812R-154H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD