P1812R-123J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P1812R-123J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 550MA 670MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Shielding :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
JESD-609 Code :
e1
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.4mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
752mA
Mount :
Surface Mount
Inductance :
12μH
Height :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
550mA
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
HTS Code :
Max DC Current :
550mA
DC Resistance (DCR) :
670mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Published :
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Test Frequency :
1kHz
Pbfree Code :
yes
Series :
P1812R
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
P1812R-123J
API Delevan P1812R-123J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD